Łokieć tenisisty – leczenie

lekarze specjaliści > Łokieć tenisisty > Łokieć tenisisty – leczenie

Specjaliści Radzą

Łokieć tenisisty – leczenie

Osoby czujące silny ból w okolicach nadkłykcia, który promieniuje wzdłuż przedramienia w stronę barku lub nadgarstka. Należy wówczas udać się do ortopedy, który potwierdzi bądź zaprzeczy chorobie. Na pewno zleci wykonanie odpowiednich badań: USG, zdjęcie rentgenowskie czasami także rezonans magnetyczny lub elektromiografia. Jeżeli jednak stwierdzi łokieć tenisisty skieruje na odpowiednie leczenie. Osoby cierpiące na łokieć tenisisty powinny zaprzestać wykonywania czynności powodujących ból i w znaczący sposób ograniczyć ruszanie chorą ręką. W przypadku niezbyt silnych i rzadkich dolegliwości wystarczy stosowanie leków przeciwbólowych i przeciwzapalnych lub okładanie zimnymi okładami. Pod żadnym pozorem nie wolno próbować rozruszać i rozćwiczyć mięśni, ponieważ prowadzi to do pogłębienia schorzenia. W przypadku długotrwałych i dokuczliwych objawów lekarz skieruje pacjenta na fizykoterapię (ultradźwięki, jonoforeza, laser, magnetoterapia) lub zastosuje zastrzyki sterydowe w miejscu chorobowo zmienionym. Gdy żadna z powyższych metoda nie daje rezultatów koniecznością jest leczenie operacyjne. Zatem osoby uprawiające zawody, które w sposób monotonny obciążają stawy powinny pomyśleć o profilaktyce. Osoby cierpiące na łokieć tenisisty mogą także nosić specjalne opaski uciskowe. Często także po zaprzestaniu wykonywania czynności sprawiających ból, zrezygnowanie na czas rehabilitacji z uprawiania sportu objawy ustępują same.

Łokieć tenisisty

 

Polityka plików "cookie":

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.

 

copyright © 1999-2016 Telewolt Sp. z o.o. 00-671 W-wa, ul. Koszykowa 70 lok.2, tel.: (22) 621-81-17, medserwis@medserwis.pl